Stomatolog dziecięcy – Gabinet Przyjazny Dziecku

Miło nam poinformować, że przystąpiliśmy do programu PIERWSZA WIZYTA .

Celem programu jest poprawa stanu zębów polskich dzieci poprzez zmianę wizerunku stomatologa wśród dzieci i ich rodziców oraz ukierunkowane działania profilaktyczne.

 Obecnie 9 na 10 polskich dzieci ma próchnicę. Jest to jeden z najgorszych wyników w Europie. Prawidłowa higiena często nie jest wystarczająca, aby ochronić ząb przed próchnicą, a racjonalna dieta – jak wiadomo – trudna do zastosowania w praktyce.

Wizyta u dentysty często kojarzy się dorosłym z przykrym doświadczeniem i swój lęk, świadomie lub nie, zaszczepiają w dzieciach.  Aby tego uniknąć warto przygotować najmłodszych pacjentów do odbycia pierwszej wizyty u stomatologa.

Na stronie Gabinetu Hadent – gabinetu „PRZYJAZNEGO DZIECKU” Rodzice znajdą porady dotyczące przygotowania dziecka do wizyty w gabinecie oraz postępowania w trakcie i bezpośrednio po niej.

Na stronie www.pierwszawizyta.pl dzieci mogą zagrać w grę, która pozwoli im w zabawny sposób przybliżyć narzędzia, których używa stomatolog dziecięcy. Dzięki temu wizyta będzie ciekawą przygodą i miłym wspomnieniem.